UFC má nového šampióna v ťažkej váhe: Cormier tvrdým K.O. zničil Miocica! (VIDEO)

Galavečer najprestížnejšej MMA organizácie sveta UFC s poradovým číslom 226 priniesol množstvo fantastických zápasov. Najväčším ťahákom a zlatým klincom programu však bol titulový zápas o opasok šampióna ťažkej váhy medzi jeho doterajším držiteľom Stipe Miocicom a vyzývateľom Danielom Cormierom.

39-ročný Američan Daniel Cormier je aktuálnym držiteľom opasku v poloťažkej váhe a zálusk mal aj na opasok Stipeho Miocica, ktorý vládol ťažkej hmotnostnej kategórii. Americký zápasník s chorvátskymi koreňmi Miocic (18-2-0) bol doposiaľ najdlhšie úradujúcim šampiónom UFC naprieč všetkými kategóriami. Na svoju víťaznú šnúru však musí po včerajšom zápase zabudnúť. Daniel Cormier (20-1-0) ho totiž knokautoval už v prvom kole v čase 4:33 a stal sa tak šampiónom dvoch kategórií naraz.

Okrem tvrdého K.O. prinieslo UFC 226 na svojom konci aj veľké divadlo, keď Cormier vyzval do ringu niekdajšieho držiteľa titulu v ťažkej váhe a bývalého wrestlera Brocka Lesnara. Ten po vstupe do oktagonu strčil do nového šampióna a následne svojimi slovami znevážil hviezdy ťažkej váhy UFC Francisa Ngannoua, Stipeho Miocica, a vyzval Cormiera na súboj: “Ngannou je kus h*vna, Miocic je kus h*vna, Daniel Cormier, idem si po teba, ty sk**vysyn!”

Podľa všetkého sa tak dočkáme pre mnohých súboja snov medzi Lesnarom a Cormierom.

Daniel Cormier vs. Stipe Miocic K.O.

Cormier vs. Brock Lesnar

Zdroj: Twitter, YouTube.com | Foto: Twitter