Unai Emery: Nikdy v živote nechceme hrať proti Liverpoolu!

Každý klub má svojho obľúbeného súpera, ktorého vo vzájomnej konfrontácií hladko prevalcuje a pohodlne si pripíše na svoje konto 3 body. No prirodzene, existujú aj menej obľúbené kluby, respektíve nenávidené kluby, proti ktorým by ste najradšej nehrali.

Pre trénera Arsenalu Unaia Emeryho je týmto menej obľúbeným tímom Liverpool. Síce počas pôsobenia na lavičke Arsenalu čelil tímu Jürgena Kloppa iba dvakrát, istotne si spomínate na výbuch “The Gunners” z konca minulého roka, kedy na Anfield utrpeli zahanbujúcu porážku 5-1, pričom už do polčasu bol stav 4-1. Druhý vzájomný duel na Emirates Stadium skončil nerozhodne 1-1, no to znamená, že Emery ešte Liverpool s Arsenalom nezdolal.

Šancu napraviť to bude mať už túto sobotu o 18:30, kedy ich v šlágri kola privíta družina okolo Mohammeda Salaha. Práve v súvislosti s týmto duelom poskytol španielsky tréner zaujímavý interview. “Nikdy proti ním nechceme hrať. Nevyhovujú nám, najradšej by sme proti ním naozaj nehrávali,” vtipne poznamenal 47-ročný kouč. “Ale dôkladne sa na nich pripravíme, defenzívne, aj smerom do útoku.”

“Je to pre nás naozaj výzva a dobrý test pre nás aj našich fanúšikov. Ísť na Anfield so 6 bodmi po dvoch kolách je však dobrý pocit. Bude to skvelý zápas,” skonštatoval bývalý manažér PSG či Sevilla FC. Či bude s dobrým pocitom odchádzať Španiel aj z Anfieldu, to sa ukáže až po spomínanom dueli.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter