United mali na dosah Isca: Neuveríte, pre aký bizarný dôvod ho napokon nekúpili!

26-ročný španielsky futbalista Isco patrí k hráčom, na ktorých hru sa fantasticky pozerá. Nevysoký záložník má skvele krytie lopty i výbornú kopaciu techniku. Po odchode Zinedina Zidana a príchode Julena Lopeteguia sa zrejme môže tešiť ešte väčšej dôvere a voľnosti na ihrisku, než tomu bolo za pôsobenia francúzskeho kouča. 

Isco sa teda môže tešiť na ďalšiu sezónu v Reale Madrid a bude sa snažiť o to, aby jeho hviezda naplno zažiarila. Všetko však mohlo byť úplne inak a tohto hráča sme v drese “Bieleho baletu” nikdy vidieť nemuseli. Isca totiž kedysi sledovali aj skauti Manchestru United, konkrétne na konci éry legendárneho Sira Alexa Fergusona, keď hráč ešte pôsobil v Malage.

United však zo záujmu o hráča upustili a môže zato naozaj zvláštny a s odstupom času až komicky znejúci dôvod. “Je dobrý, ale nie dosť rýchly a jeho hlava je príliš veľká pre jeho telo,” znel verdikt pozorovateľov “Červených diablov”.

Ako je ďalej známe, Iscova hlava neskôr neprekážala vedeniu Realu Madrid, ktoré za neho Malage zaplatilo 30 miliónov €. Šikovný ofenzívny záložník so skvelým driblingom sa v Reale ukázal ako jeden z najtalentovanejších stredopoliarov sveta, čo dokazuje aj v španielskej reprezentácii.

Isco vo víťaznom finále Európskeho superpohára

Zdroj: Espn.co.uk | Foto: Twitter