Urobia to? Manchester United by sa mohol “zbaviť” 9 hráčov!

Manchester United je nepochybne jeden z najväčších klubov futbalového sveta. Má dosť peňazí na to, aby získaval drahé posily i v období koronakrízy, jeho názov je dosť atraktívny na to, aby doňho hráči chceli prestupovať a má aj jeden “zvláštny” problém. Alebo to tak aspoň vyzerá.

Mnohým sa zdá, že klub nemá správne nastavenú prestupovú politiku, a taktiež, že zbytočne rozhadzuje peniaze. Veľmi dobre je to vidieť pri pohľade na veľmi široký káder, v ktorom drvivá väčšina hráčov poberá cez 100 tisíc libier týždenne, no prínos sa ani zďaleka tomu nepribližuje.

Dá sa teda povedať, že v tomto smere by malo vedenie premýšľať o zbavení sa viacerých nadbytočných hráčov, ktorí by mohli byť užitoční niekde inde. V prvom rade je zvláštne, že klub stále drží Juana Matu. V aktuálnom ročníku napríklad naskočil len do troch zápasov, z toho vrámci Premier League ani raz. Jeho plat je však údajne okolo 120 tisíc týždenne.

Rovnako tak nadbytočne sa javia v kabíne tretí brankár Tom Heaton, nehovoriac o štvorke Lee Grantovi, z hráčov v poli sú pomerne zbytočne držaní Eric Bailly, Phil Jones, a taktiež málo využívaní Donny van de Beek a Jesse Lingard, Edinson Cavani a Anthony Martial, ktorí vedia byť rozhodne platní, no príchody Ronalda a Sancha im výrazne znížili minutáž. A Pogba? To je kapitola sama o sebe. Mimochodom, v prípade deviatich hráčov (okrem Pogbu) hovoríme o približne o milióne libier týždenne, a teda, o cca 50 miliónoch ročne. A to sú peniaze, s ktorými sa dá vynaložiť inak.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paul Labile Pogba (@paulpogba)


Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/ManchesterUnited, (1) (2)