Útočník Bayernu v pasci: Túži sa vrátiť do Juve, tí ho chcú predať!

Káder Bayernu nie je v momentálne prebiehajúcej sezóne v optimálnom zložení. V lete to budú chcieť Bavori s vysokou pravdepodobnosťou urgentne zmeniť na prestupovom trhu a angažovať do svojich radov kvalitné posily. Týkať by sa to malo obrany, zálohy i útoku.

Pred sezónou si Bayern zapožičal z Juventusu svojho staronového hráča, Douglasa Costu. Brazílčan získal s Mníchovom 2 tituly Bundesligy aj Nemecký pohár a keďže nemecký klub potreboval pred sezónou angažovať ešte jedného hráča do ofenzívy, voľba padla na kmeňového hráča Juventusu. Tam Costa nehral prvé husle a tréner Pirlo mu dovolil odísť. No v tejto sezóne je vizitka brazílskeho krídelníka vskutku mizerná. Len raz totiž odohral plnú 90-minútovú porciu a do zápasov naskakuje na pár desiatok minút len ako striedajúci hráč.

Nie je to nič, s čím by mal byť Costa spokojný a niet divu, ako sa vyjadril pre talianske média. „Juventus je v mojom srdci, rád by som sa vrátil do Talianska. Stále mám s nimi platnú zmluvu,” nechal sa počuť 30-ročný futbalista, ktorému však kontrakt končí v lete 2022. Do Turína sa vráti v lete, no tam majú ofenzívu pokrytú dobre a s Costom do budúcna nepočíta. Preto ho budú chcieť v lete natrvalo predať. Už skôr sa objavil záujem z Premier League. Jeho cenovka nebude nijako predražená – trhovú hodnotu má na úrovni 12 miliónov eur.

douglas costa

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter