Utrácajú viac než Real či Liverpool: Teraz čelia reálnej hrozbe zostupu!

Peniaze hýbu svetom, nevynímajúc ten futbalový. Nemožno prehliadať, ako sa stali z mnohých priemerných tímov vďaka bohatým majiteľom či investorom popredné celky. Dobrým príkladom je napríklad Manchester City. V jeho prípade sa vynaložené prostriedky vyplácajú, avšak, nie je to pravidlom.

Len sedem tímov utratilo na posily za posledné desaťročie viac, než Everton FC. Rozdiel medzi nákupmi a predajmi hráčov v prípade tradičného anglického klubu činí od roku 2012 až 426 miliónov eur. Tieto pravidelne získavané posily mali klubu zabezpečiť pravidelné účinkovanie v pohárovej Európe a atakovanie TOP4.

Realita je ale taká, že Everton sa stále viac prepadá a po niekoľkých sezónach v prostriedku ligovej tabuľky je teraz dokonca na vypadnutie. Od vypadnutia ho v túto chvíľu delí jediný bod, len päť bodov pod ním je úplne dno tabuľky. Navyše, hneď štyri zo šiestich výhier zaznamenal v úvodných šiestich kolách, z posledných osemnástich chudobné dve.

Zdá sa, že ani pätica zaujímavých zimných posíl nemá na hru nejaký výraznejší kladný efekt, hoci všetko to boli zaujímavé mená (van de Beek, Alli, El Ghazi, …). No, že by sa po Arsenale druhý najdlhšie nepretržite pôsobiaci celok medzi anglickou elitou so súťažou šokujúco v máji 2022 rozlúčil?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Everton (@everton)

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/Carloancelotti