Utrápené Monako má toho dosť: Prichádza konečne trénersky spasiteľ?

Továreň na talenty svetového futbalu zažívalo po odchode Kyliana Mbappého krušné chvíle. V sezóne 2018/19 takmer vypadlo do 2. ligy, v predčasne ukončenej sezóne 2019/20 to bolo len 9. miesto. Žeby sa konečne veci začali meniť?

Vedenie klubu nebolo spokojné s prácou trénera Roberta Morena, ktorého odvolalo. Nástupca by už mal byť podľa francúzskeho L´Equipe na ceste. Trénerom Monaka by sa mal stať Chorvát Niko Kovač. Ten síce dokázal s Bayernom vyhrať Bundesligu, Superpohár aj DFB Pokal, no údajne mal spory s vedením klubu a niektorými hráčmi, takže už po 1 sezóne si balil kufre. Viacej by mu teda mohla vyhovovať práca s menším klubom.

To už dokázal v Eintrachte Frankfurt. “Orly” boli v čase Kovačovho príchodu súce na vypadnutie, no Chorvát dokázal tento klub pretransformovať na tím bojujúci o Ligu Majstrov s atraktívnym štýlom hry. Pritom dokázal s nimi vybojovať v sezóne 2017/18 Nemecký pohár, keď vo finále porazili Bayern. Teraz by mal byť pripravený spasiť Monako z výsledkovej krízy a dostať ho späť do Ligy Majstrov. Podarí sa mu to?

niko kovač

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter