Už sa naňho “začalo zabúdať”: Agent Alexisa Sáncheza teraz prekvapil!

34-ročný čilský útočník Alexis Sánchez bol svojho času hviezdou FC Barcelony i Arsenalu, v Manchestri United ale vyhorel. Následne hral v Interi Miláno a v sezóne 2022-23 zažil renesančnú sezónu v Olympique Marseille.

S výbornou bilanciou 14 gólov a 3 asistencie pomohol Marseille k tretiemu miestu v Ligue 1, ďalšie dva góly zaznamenal vo francúzskom pohári a dva aj v Lige majstrov. Po sezóne sa môže stať voľným hráčom, keďže s Marseille spoločnú reč zatiaľ nenašiel.

Jeho agent prekvapil informáciou zdieľanou okamžite mnohými anglickými denníkmi, podľa ktorej je o Sáncheza opäť záujem v Premier League, kde by mohol zamieriť ako voľný hráč do bližšie nešpecifikovaného klubu.

Sánchez strelil v Premier League v rokoch 2014-2019 celkovo 63 gólov (60 v Arsenale, 3 v Man Utd) a je 77. najlepším strelcom v jej 31-ročnej histórii. Spomedzi čilských hráčov je to suverénne najviac, keďže žiaden jeho krajan nestrelil ani len desať gólov. Avšak nestratil by sa ani medzi Brazílčanmi, veď lepší sú v tomto ohľade len Roberto Firmino a Gabriel Jssus.

Zdroj: The Sun | Foto: Instagram