ÚŽAS: Kompany si získal za svoj ČIN fanúšikov z celého Anglicka!

Futbalové hviezdy sa do popredia dostávajú najmä pre svoje výkony na ihrisku. Hviezdny belgický obranca Vincent Kompany však spravil niečo, čím si získal srdcia mnohých a nemusel pritom streliť ani parádny gól.

32-ročný stopér patril svojho času k najkvalitnejším hráčom Premier League, kde pôsobí od roku 2008 vo farbách Manchestru City. Napriek tomu, že v aktuálnej sezóne neodohral veľa zápasov, dostal sa do povedomia nie len futbalových priaznivcov, iným spôsobom.

Kapitán anglického celku sa totiž rozhodol že spojí svoje sily so starostom Manchestru, aby vykonali dobročinnú vec. Spolu rozbehli kampaň s názvom Tackle4MCR, ktorej cieľom je pomáhať bezdomovcom žijúcim v Manchestri. Aj preto by chcel skúsený futbalista usporiadať na konci sezóny veľkolepý zápas. Zisky z tohto stretnutia by išli práve na spomínaný účel. Belgický reprezentant tým preukázal veľké srdce a získal si srdcia mnohých. Patrí mu aj naše uznanie, keďže si napriek svojej sláve dokáže spomenúť na tých, ktorí takéto šťastie nemali.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter