ÚŽASNÝ VEČER PRE BOSTON BRUINS: MIESTENKA DO PLAY-OFF A … !

Večerné zápasy zámorskej NHL boli s trojitou slovenskou účasťou. Pre radosť našich fanúšikov, všetci sa tešili z víťazstva. Dokonca sa Tomášovi Tatarovi opäť podarilo skórovať. No všetkú pozornosť naseba upriamili “Medvede” z Bostonu.

 

TATAR NEKOMPROMISNE ZAVESIL: LEGENDE SA PRIBLÍŽIL NA 3 GÓLY!

Líder celej NHL zaznamenal v tejto sezóne zatiaľ len 14 prehier. Z posledných jedenástich zápasov vyhral desať, večer hostili na svojom ľade tím z Detroitu. Tí už v piatej minúte zápasu viedli 2:0. V druhej polovici zápasu, však domáci naštartovali a predviedli neskutočný obrat a zvíťazili 3:2.

Víťazstvo pre nich znamená prepísanie historických tabuliek. Pre Red Wings to naopak bola siedma prehra z posledných ôsmich stretnutíVečerná prehra New Yorku Islanders na domácom ľade proti Washingtonu 1:5 znamená že Boston Bruins si ako prvý tím tohoto ročníka zaistil miestenku v play-off.

Bruins zaznamenali svoju 50. výhru v tejto sezóne v 64 odohraných zápasoch, čo ich robí najrýchlejším tímom v histórii NHL, ktorý to dokázal. So 105 bodmi na konte sú momentálne na prvom mieste v tabuľke. Predtým držali rekord v najrýchlejšom dosiahnutí 50. víťazstiev v sezóne tímy Detroit Red Wings z ročníka 1995-96 a Tampa Bay Lightning z ročníka 2018-19.

Toto je skvelý tím a táto sezóna je naozaj zábavná,” usmial sa kapitán Patrice Bergeron. “Vládne medzi nami skvelá chémia, držíme spolu. A môžeme sa spoľahnúť na šírku nášho kádra,” dodal Bergeron.

Zdroj: NHL.comFoto: Twitter