Uznávaný denník o vyšetrovaniach UEFA: Je príliš mäkká na PSG.

0
2

Renomovaný americký denník The New York Times priniesol na svetlo sveta zaujímavú správu. Tvrdí v nej, že Únia európskych futbalových zväzov sa dostatočne nesnažila potrestať Paríž St. Germain v prípade porušenia finančnej fair play (FFP).

Uradujúci majster Ligue 1 bol pod veľkým drobnohľadom médií a príslušných justičných orgánov od leta 2017, keď podpísali Neymara z Barcelony a Kyliana Mbappého z konkurenčného AS Monaka. Suma sumárum: 400 miliónov eur dohormady za oboch hráčov. Je teda veľmi zaujímavé, ak nie pri najmenšom podozrivé, že klub z metropoly Francúzska unikol sankciám za takéto nehorázne nákupy. Dokonca v jednom z procesov vo vyšetrovaní proti Parížanom podľa The New York Times prižmúrili justičné orgány oči a nepodnikli nijaké závažnejšie kroky.

Prestížny denník ďalej vo svojej správe uvádza, že UEFA bola vo vyšetrovaniach v súvislosti s prestupmi Mbappého a Neymara voči PSG veľmi zhovievavá čo uľahčilo vyviaznuť Parížanom bez akejkoľvek sankčnej ujmy. Či denník rozpúta vo svete športu nejakú vážnejšiu diskusiu ohľadne možných obvinení voči UEFA, uvidíme v najbližších týždňoch.

neymar psg

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter