V Lige majstrov sa môžeme dočkať skupiny smrti: Z tejto by nemusel postúpiť ani Real!

Už dnes o 18:00 sa dočkáme vyžrebovania základných skupín Ligy majstrov. Všetkých 32 mužstiev európskej súťaže číslo jeden sa rozdelí do ôsmych skupín po štyri tímy. 

V prvom koši sa nachádzajú šampióni najprestížnejších európskych líg: Real Madrid (Španielsko), Bayern Mníchov (Nemecko), Juventus Turín (Taliansko), Benfica Lisabon (Portugalsko), Chelsea (Anglicko), Šachtar Doneck (Ukrajina), AS Monaco (Francúzsko) a Spartak Moskva (Rusko).

V druhom koši nájdeme viacero favoritov na celkový titul v Lige majstrov: FC Barcelona (Španielsko), Atlético Madrid (Španielsko), Paríž St. Germain (Francúzsko), Borussia Dortmund (Nemecko), FC Sevilla (Španielsko), Manchester City (Anglicko), FC Porto (Portugalsko), Manchester United (Anglicko)

Tretí kôš je zaujímavý najmä pre fanúšikov slovenského futbalistu Mareka Hamšíka a jeho Neapola: SSC Neapol (Taliansko), Tottenham Hotspur (Anglicko), FC Bazilej (Švajčiarsko), Olympiakos Pireus (Grécko), Anderlecht Brusel (Belgicko), FC Liverpool (Anglicko), AS Rím (Taliansko), Besiktas Istanbul (Turecko)

V poslednom koši sa nachádzajú papierovo najslabšie tímy, avšak nájdu sa medzi nimi zvučné mená, ktoré určite prekvapia: Celtic Glasgow (Škótsko), CSKA Moskva (Rusko), Sporting Lisabon (Portugalsko), APOEL Nikózia (Cyprus), Feyenoord Rotterdam (Holandsko), NK Maribor (Slovinsko), FK Karabach (Azerbajdžan), RB Lipsko (Nemecko)

A tak ako každý rok, aj v tejto sezóne sa môžeme dočkať mimoriadne nabitej skupiny – takzvanej skupiny smrti. Keďže v skupine nemôžu figurovať mužstvá z rovnakej krajiny výber tímov sa zúži. Z prvého koša je papierovo najsilnejším mužstvom držiteľ posledných dvoch titulov Ligy majstrov a historický rekordér súťaže Real Madrid. Ďalším mužstvom, vzhľadom na predvedené výsledky v posledných sezónach Champions League a výrazné letné posily, môže byť Paríž Saint-Germain. I keď o slovo sa určite bude hlásiť aj dvojica celkov z Manchestru.

I v treťom koši sú mužstvá, ktoré môžeme považovať za čierne kone súťaže. najvýraznejšími menami sú SSC Neapol, Tottenham, Liverpool a AS Rím. Ak porovnáme náročnosť anglickej a talianskej, k tomu prihliadneme na fantastické výkony Tottehamu a jeho boj o titul s Chelsea, favoritom z tretieho koša by mohli byť práve “Kohúti”.

V poslednom koši nájdeme mená s obrovskou futbalovou históriou. Celtic, Sporting či Feyenoord sú neodmysliteľnou súčasťou Ligy majstrov už roky, no ich výkony v posledných rokoch sú len tieňom slávnej minulosti. Aj preto by zo štvrtého koša mohol favoritov zaskočiť nemecký vicemajster RB Lipsko, ktorý sa priam neuveriteľne z roka na rok zlepšuje.

A aká je vaša skupina smrti? Podeľte sa o ňu s nami vo svojich komentároch!

Skupina smrti podľa SportovyMagazin.sk:

1. kôš – Real Madrid
2. kôš – Paríž Saint-Germain
3. kôš – Tottenham Hotspur
4. kôš – RB Lipsko

Zdroj: Sportovymagazin.sk, uefa.com | Foto: Twitter