V mladosti hral 1. ligu i s Lewandowskim: Čo je s našim stredopoliarom dnes?

Ako 18-ročný začal hrať našu najvyššiu súťaž, ktorá sa vtedy ešte volala Corgoň liga. Vďaka svojmu progresu sa stal lídrom tímu, mládežníckym reprezentantom a vyslúžil si prestup do Lechu Poznaň, kde si zahral niekoľko zápasov po boku azda najlepšieho útočníka generácie – Roberta Lewandowskeho.

35-ročný Ján Zápotoka je rodákom z Bardejova, no už v mladom veku zamieril do v tej vychýrenej dubnickej akadémie, a to aj s bratom Tomášom. Neskôr sa pre zmenu zo Slovanu do Dubnice presunul aj ich najstarší Lukáš. Bratské trio v najvyššej súťaži, to je rarita i na Slovensko.

Práve najmladší z nich, teda Ján, mal ale zrejme najväčší potenciál, čo bolo aj príčinou toho, že sa oňho zaujímala podľa jeho slov vtedy silná Petržalka, no uprednostnil Poľsko. V drese Lechu Poznaň odohral 19 zápasov, no ako sám v rozhovore pre týždenník My Považská ešte v roku 2020 priznal, zrejme to bolo nad jeho sily a zároveň mu to zlomilo kariéru.

Následne sa totižto v našej najvyššej lige len na jar 2011, keď však ani on nezabránil behom hosťovania Dubnici vypadnúť z ligy, do ktorej sa dodnes nevrátila (a vzhľadom k zostupu do 3. ligy ani tak skoro nevráti).

Následne jeho kariéra pokračovala v rodnom Bardejove v II. lige, túto ligu si zahral aj v Poprade. Po tridsiatke je len amatérom, na východe hral za Gerlachov, následne sa vrátil na Považie do Dolných Kočkoviec, kde jeho brat Lukáš trénoval a aktuálne je na súpiske menšieho bardejovského klubu BFC 2018 BARDEJOV.

Aj takto teda dopadnú kariéry niektorých mladých talentov. Ján však podľa jeho slov nič neľutuje a berie to ako realitu. Sám priznal aj to, že na futbal má mnoho krásnych spomienok, na Lewandowskeho si spomína ako na pohodového chlapíka, ktorému v mnohom pomáhala manželka a ako klub, ktorý mu najviac prirástol k srdcu, označil FK Dubnicu, v ktorej drese si zahral cez 70 duelov v Corgoň lige.

Zdroj: My Považská, Transfermarkt | Foto: Twitter. Instagram