V NHL ODOHRAL TAKMER 1000 ZÁPASOV: KOĽKO ALE JOZEF STUMPEL ZAROBIL?

V drese slovenskej hokejovej reprezentácie patril vždy k ťahúňom mužstva a stál pri zisku zlatej a bronzovej medaily na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. V Národnej hokejovej lige odohral aj dokopy z Play Off viac ako tisícku duelov, avšak platovo nebol docenený až tak, ako iní hokejisti.

Jozef Stümpel štartoval v základnej časti NHL v 957 stretnutiach, v ktorých nazbieral 677 bodov za 196 gólov a 481 asistencií. Ďalších 55 štartov a 30 bodov (6+24) pridal vo vyraďovacej časti zámorskej profiligy.

Rodák z Nitry vystriedal v NHL dresy troch tímov a to Bostonu Bruins, Los Angeles Kings a Florida Panthers. Celkovo si tak podľa dostupných informácií z webovej stránky CapFriendly mal prísť v zámorí na sumu viac ako 17,5 milióna dolárov. Pre bežného smrteľníka ide o veľké peniaze (aj keď je to čiastka ešte pred zdanením), avšak pri hokejistovi kvalít Jozefa Stümpela by ste možno čakali väčšiu sumu.

Tu však treba podotknúť, že tento portál bral do úvahy len jeho kontrakty od sezóny 2000/2001, avšak tento Slovák debutoval v zámorí ešte v ročníku 1991/1992, keď odohral v prvom tíme “Medveďov” 4 zápasy. Natrvalo sa však v prvom mužstve udomácnil až o 2 roky.

Po skončení kariéry za veľkou mlákou pôsobil bývalý slovenský reprezentant ešte 4 roky v KHL. Jozef Stümpel tak síce nepatril k najlepšie plateným hokejistom, avšak podobného hráča s jeho palicovou technikou a citom pre prihrávku by ste (minimálne na Slovensku) hľadali len veľmi ťažko.

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto: Twitter