V reprezentácii miesto nemá: Teraz svoj tím privádza k titulu!

Len málo slovenských futbalistov si zvolí po odchode zo Slovenska ako novú destináciu “postsovietsku” krajinu. A ak áno, tak musí prejaviť záujem nejaký ruský klub, ako napríklad v minulosti o Martina Škrtela. Avšak, také Bielorusko nie je krajinou, kam by sa cudzinci, a teda ani Slováci, práve hrnuli.

26-ročný Slovák Július Szöke je ale výnimkou. V roku 2016 zamieril z Podbrezovej do kazašskej Karagandy a od januára 2018 oblieka dres bieloruského celku Šachtar Soligorsk. O kariére tohoto hráča i o jeho prehliadaní reprezentačného trénera sme písali ešte v júni.

V lete si zahral Július Szöke aj predkolo Ligy Majstrov, keďže jeho klub získal v ročníku 2020 po pätnástich rokoch titul. Aktuálne sa scenár opakuje. Soligorsk by o titul mohol obrať len zázrak, veď tri kolá pred koncom má na BATE Borisov náskok siedmych bodov (a dva duely k dobru).

Náš futbalista, ktorého hodnota medzičasom narástla na 1,4 mil. €, vďaka čomu je tretím najhodnotnejším hráčom klubu i celej ligy, dokonca v posledných týždňoch pri zranení kapitána Juryho Kendysha plní rolu kapitána tímu. Gratulujeme!

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: YouTube/ Беларусь 5