V šľapajách otca? Mladý talent môže posilniť Barcelonu!

Mnohí majú vzor vo svojich rodičoch, pričom najmä deti úspešných umelcov a športovcov sa často vydajú na podobnú dráhu. Vo futbale je hneď niekoľko takých prípadov, pričom oveľa vzácnejšie je, ak syn oblečie dres veľkoklubu, v ktorom sa zapísal do dejín jeho otec.

Jeden z takých prípadov sa už čoskoro môže udiať v Barcelone, kde v rokoch 1998-2004 prežil možno najlepšie obdobie svojej kariéry legendárny holandský kanonier Patrick Kluivert. Ten stihol v katalánskom celku zaznamenať slušných 122 presných zásahov a štyrikrát sa stal jej najlepším strelcom sezóny. Jeho spoluhráčmi boli napríklad aj Ronaldinho, Rivaldo, Iniesta či Xavi. S Messim sa však o rok obišiel.

Známy portál Transfermarketweb.com prišiel s informáciou, že AS Rím je ochotný predať 21-ročného krídleníka Justina Kluiverta. Ten ako veľký talent Ajaxu nečakane v lete 2018 na úkor iných záujemcov zamieril práve do klubu z “večného mesta”. Odvtedy zaň naskočil do 62 duelov a strelil 9 gólov. Jeho aktuálna cena má byť približne 22 miliónov eur a okrem Barcelony, kde jeho slávny otec šéfuje akadémii La Masia, sa má o Justina zaujímať aj Arsenal či Fiorentina.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter