V znamení rekordov: Ronaldo priamym kopom prepísal dejiny!

Futbalisti Juventusu neohrozene kráčajú za už deviatym ligovým titulom v rade, keď svoju dominanciu potvrdili aj v mestskom derby, ktoré vyhrali na FC Turínom 4:1. Rovnako tak im do kariet zahrala aj nečakane vysoká prehra Lazia 0:3 s AC Milánom. Vráťme sa ale k turínskemu derby.

Cristiano Ronaldo v ňom v 61. minúte zvyšoval krásnou strelou z priameho kopu na priebežných 3:1. Gól si môžete pozrieť >>> TU <<<. Keďže niekdajší portugalský špecialista na priame kopy dnes už v tejto činnosti až tak nežiari, štatistici sa okamžite pustili do práce. Čo “zistili”?

Pre Ronalda to bol vôbec prvý gól z priameho kopu vrámci Serie A. Vďaka tomu sa však stal prvým futbalistom histórie, ktorý sa z priameho kopu presadil súčasne v Premier League, La Lige, Serie A, Lige Majstrov i na MS vo futbale.

Aby nebolo málo, bol to jeho jubilejný 25. gól vrámci aktuálneho ročníka Serie A, čo sa naposledy v drese Juventusu podarilo ešte v sezóne 1960/61 legendárnemu Omarovi Sivorimu. Zároveň sa 35-ročný Portugalčan stal prvým futbalistom histórie, ktorý strelil aspoň 25 gólov vrámci jednej sezóny v Premier League, La Lige i Serie A. Neskutočné!

cristiano ronaldo juventus odchod

Zdroj | Foto: Twitter