Valábik konštruktívne hodnotil naše hviezdy: Hrivík a Cehlárik? V NHL … !

Marek Hrivík a Peter Cehlárik sú hráčmi, na ktorých sa v ostatných rokoch často upierajú zraky fanúšikov slovenského hokeja na šampionátoch. V Lotyšsku to tentokrát nevyšlo, hoci nejaké tie body získali a Hrivík bol dokonca najproduktívnejším Slovákom.

Bilancia 2+4 kapitána Mareka Hrivíka a bilancia 2+2 Petra Cehlárika rozhodne nie sú takými, ako by si niektorí fanúšikovia predstavovali. Čo však na to bývalý hokejista draftovaný aj do NHL a aktuálne expert RTVS Boris Valábik?

Posledné tri roky sa spoliehame práve na túto dvojicu, čo nie je dobré. Určite si zaslúžia kritiku, veď všetci právom čakáme, že budú mať viac bodov,” hodnotil bývalý obranca NHL a televízny expert RTVS Boris Valábik pre portál TVNOVINY.sk. „Ale povedzme si na rovinu, nemali práve najlepšie sezóny. A budú aj turnaje, ktoré im nevyjdú aj po dobrom klubovom ročníku.”

Zároveň dodal, že práve to je dôvod, prečo sa v NHL nepresadili. Na európske pomery sú to podľa Valábika veľmi dobrí hráči, no ak chcete byť skutočne rozdieloví, musíte byť aj veľkým pojmom v zámorí, a tým sa oni dvaja nikdy nestali. To sú názory nášho bývalého obrancu.

A zrejme má pravdu, veď Cehlárik bol draftovaný v 3. kole, no napokon získal len 11 bodov v 40 zápasoch a Hrivík získal len 3 body v 24 zápasoch. Takýto hráči môže byť produktívni, no zrejme nie rozdielovými na svetovom fóre. Ak sa na nich spoliehame, nemožno očakávať, že odídeme so zlatými medailami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marek Hrivik (@hrivv)

Zdroj: NHL.sk | Foto: YouTube