“Van Dijk 2”? LIverpool pripravený v lete zabojovať o drahého stopéra!

Jeho zisk môže patriť medzi rekordné prestupové čiastky medzi stopérmi. Jeho meno síce zatiaľ nie je nijak hviezdne, no predpovedaná mu je mimoriadne úspešná kariéra. V médiách bol niekoľkokrát označený ako portugalský van Dijk.

V októbri oslávil António Silva svoje 19. narodeniny, svoj debut v seniorskej reprezentácii Portugalska si odbyl v príprave pred šampionátom a priamo v Katare aj debutoval v “ostrom” stretnutí. Odohral celćyh 90 minút pri prehre 1:2 s Juhokórejskou republikou.

V aktuálnej sezóne sa stal nepostrádateľnou postavou Benfiky, ktorá napríklad vyhrala pred PSG svoju základnú skupinu v Lige majstrov. Silva odohral 538 z 540 minút. Práve on je teraz pod drobnohľadom Liverpoolu, ktorý by ho rád angažoval.

Ako uvádza portál Fourfourwto, v Silvovi klub vidí nového van Dijka a do budúcnosti dlhodobého parťáka 23-ročného Konatého. Portugalský mladík má však nastavenú výkupnú klauzulu na 100 miliónov eur a je možné, že ostrieľané vedenie klubu ho len tak neuvľní. Stačí si spomenúť na pár dní starý “incident”, behom ktorého Chelsea napokon zaplatila za Enza Fernandeza 121 miliónov eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený António Silva (@antoniosilva.66)

Zdroj: Fourfourtwo | Foto: Instagram