VAR privádza ľudí do zúfalstva: Fanúšik Schalke ho udal na políciu!

Praví fanúšikovia zvládajú prehru svojho tímu len veľmi ťažko. Hnev, rozhorčenie a vulgarizmy sú príkladom toho, čo sa deje v našej fanúšikovskej duši po prehratom zápase nášho obľúbeného tímu. Lenže fanúšik Schalke 04 to teraz trochu prehnal.

Víkendový zápas nemeckej Bundesligy medzi Schalke 04 Gelsenkirchen a Bayernom Mníchov bude mať dohru v štátnych orgánoch Nemecka. Istý fanúšik “Die Königsblauen” nezvládol prehru svojho tímu 0-3 a podal oficiálnu sťažnosť na rozhodcu Marca Fritza spolu s celou rozhodcovskou obsluhou systému VAR. V skutočnosti však niet divu, že sa takto priaznivec Schalke rozhorčil. Jeho tímu boli upreté 2 jasné penalty po rukách Ivana Periśiča a Benjamina Pavarda v pokutovom území Mníchovčanov. Fritz, ako aj VAR však dve jasné ruky prehliadli a donútili fanúšika dohnať k tomuto zúfalému činu.

Systém VAR tak opäť potvrdil, že má v novodobom futbale vážne nedostatky. Kontroverzie v zápasoch Manchestru City či Fiorentiny tak doplnil aj spomínaný duel Schalke. Je preto na zamyslenie kompetentných poupraviť futbalové pravidlá a zvlášť tie s využívaním systému VAR na zreteľnejší, jasnejší a spravodlivejší výklad. Pretože tento systém neprinesie do futbalu len spravodlivosť, ale aj podvody a takéto zúfalé činy.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter