Vážne ohrozenie života? Duo Arsenalu uprostred vojny gangov!

Od inkriminovaného momentu už ubehli 3 týždne. Sead Kolašinac a Mesut Özil zažili poriadne krušné chvíle, keď ich uprostred bieleho dňa prepadli dvaja ozbrojení lupiči. Vtedy prišla chvíľa bosnianskeho hráča, ktorý zahnal útočníkov holými rukami. Obavy o život však stále pretrvávajú.

Jasným dôkazom je aj fakt, že pri domoch oboch futbalistov boli postavené 24-hodinové hliadky, ktoré sa ukázali ako opodstatnené. Chytení boli totiž dvaja muži, ktorí sa podozrivo potulovali okolo domu niektorého zo spomínaných hráčov. Je teda jasné, že obaja hráči nie sú úplne v bezpečí. Čo je však ešte horšie, ocitli sa uprostred vojny dvoch londýnskych gangov.

Dvojica mužov, ktorí prepadli futbalistov 25. júna bola totiž súčasťou istého londýnskeho gangu, ktorý je v nemilosti inej zločineckej skupiny. Prepad, kedy lupiči chceli ukradnúť drahé hodinky bol síce neúspešný, no nasledovali vyhrážky, v zmysle, že sa ešte vrátia a “okradnú ich o všetko”. Aj preto boli nasadené hliadky, ktoré strážia oboch hráčov Arsenalu. A nie sú jediní, ktorí sa chcú starať o bezpečie oboch hráčov. Konkurenčný “východoeurópsky gang”, ktorý takisto šarapatí v hlavnom meste Veľkej Británie sa zaviazal, že sa postará o to, aby nenasledovali žiadne ďalšie prepady. Je však málo pravdepodobné, že sa hráči cítia po tomto vyhlásení bezpečnejšie.

Kto sa však necítil bezpečne bola Kolašinacova manželka. Tá sa po incidente okamžite zbalila a odletela do Nemecka so slovami, že sa do Londýna už v živote nevráti. Aká bude bezpečnosť oboch hráčov je otázne. Nedeľňajší duel proti Newcastlu vynechali z bezpečnostných dôvodov, no pozitívne je, že sa konečne objavili na tréningu Arsenalu. Unai Emery dokonca nevylúčil, že sa obaja dostanú na zápasovú súpisku už v sobotňajšom zápase proti Burnley. Pevne veríme, že Özil aj jeho spoluhráč Kolašinac sa budú môcť čím skôr sústrediť výlučne na futbal a neriešiť vojny londýnskych gangov.

ozil kolasinac hliadka

Zdroj: Thesun.uk | Foto: Twitter