Vedenie Arsenalu: „Ak to hráči zvládnu, vyhnú sa zníženiu platu!“

Súčasná situácia prinútila mnohé kluby k nepríjemným opatreniam, medzi ktoré patrí aj výrazné zníženie platu všetkým zamestnancom, a teda aj vrátane hráčov. U niekoho sa má jednať len o 10-20 percent, no mnohým hrozia oveľa výraznejšie krátenia mzdy. Podľa britského denníka Telegraph sa ale hráči Arsenalu, ako jedni z mála, majú šancu niečomu takému vyhnúť.

Celé to dokonca závisí len na jedinej podmienke. Tá je však pochopiteľne neľahká. Vedenie Arsenalu malo prisľúbiť futbalistom, že sa ich zníženie platov nedotkne, ak sa im podarí kvalifikovať pre sezónu 2020/21 do Ligy Majstrov UEFA. Vďaka účasti v tejto súťaže sa totižto kluby tradične veľmi dobre finančne zabezpečia.

Arsenal ešte v časoch, keď na jeho lavičke sedel Arséne Wenger, patril medzi tradičných účastníkov elitnej súťaže a nechýbal v nej presne devätnásť krát v rade (1998/99-2016/17). V ostatných troch ročníkoch sa však tím musel uspokojiť len s Európskou ligou, keďže v Premier League postupne obsadil len piate, šieste a opäť piate miesto.

Aktuálna situácia však príliš v prospech Arsenalu nehrá. Po 29. kole je až na deviatej priečke a na TOP4 stráca osem bodov. V prípade, že sa Manchestru City nepodarí odvolať a nebude môcť hrať v budúcej sezóne Ligu Majstrov, kvalifikuje sa do nej aj piaty tím Premier League. Na piaty Manchester United ale stráca Arsenal päť bodov.

Otázkou ale zároveň ostáva, či sa súťaž vôbec dohrá, keďže najodvážnejším odhadom je jej reštart na začiatku júna a v hre je stále aj predčasné ukončenie súťaže. V tom prípade by si Arsenal nezahral zrejme ani len Európsku ligu.

Arteta možno nahradí Guardiolu
Arsenal prednedávnom prebral jeho niekdajší hráč – Mikel Arteta

Zdroj: Telegraph.co.uk | Foto: Twitter