Vedenie Juve v očakávaní: Ak sa to podarí, prepíšu históriu futbalu!

Turínsky veľkoklub si napriek nie práve ideálnej forme zo záveru predošlej sezóny relatívne pohodlne prevzal trofej pre víťaza Serie A, čo spečatil v predposlednom kole. Naopak, vďaka skvelým výkonom ho Inter stiahol napokon na jediný bod a netreba zabúdať ani na Lazio a Atalantu, veď tieto celky zaostali len o päť bodov.

Všetky tieto tímy, a možno Neapol či aj fantasticky finišujúce AC Miláno (posledných 12 kôl s bilanciou 9-3-0), sa budú snažiť konečne ukončiť nadvládu “Starej dámy”. Tá totižto trvá od sezóny 2011/12, v ktorej zosadilo Juve z trónu spomínané AC, hoci ešte v ročníku 2010/11 obsadili Turínčania až 7. priečku.

Už aktuálna 9 rokov trvajúca nadvláda je vrámci TOP5 líg rekordná, nasleduje 8 titulov Bayernu (od roku 2013) a 7 titulov Lyonu (2001-2007). Naprieč celou Európou je síce vládcom Lincoln (14 titulov v rokoch 2003-2016), no porovnávať gibraltársku ligu a Serie A, je celkom nezmyselné.

dybala juve

Samozrejme, vedenie Juventusu si nič iné ako titul nepripúšťa, hoci oficiálnych posíl zatiaľ do Turína veľa nedorazilo. Najzvučnejším menom je barcelonský stredopoliar Arthur, no zaňho smeroval do Španielska Pjanić, ostatné mená prichádzajú skôr ako plán pre budúcnosť. Bude to Juvenusu stačiť na jubilejný desiaty majstrovský titul v rade alebo ešte dovedie nejaké posily? A bude mu to aj v ich prípade postačujúce na dosiahnutie tohoto ojedinelého kúska?

Foto: Twitter