Veľavravné: Čo znamená odchod dlhoročnej opory PSG pre Real?

V bohatom parížskom klube neostane úplne kameň na kameni. Definitívne by mal odísť Edinson Cavani, Thiago Silva a najnovšie bol na oficiálnom účte na Twitteri potvrdený odchod Thomasa Meuniera ako voľného hráča. Paradoxne má táto situácia ale dopad aj na Real Madrid.

Skúsený belgický krajný obranca strávil v PSG štyri úspešné sezóny, behom ktorých získal deväť tímových trofejí, ku ktorým prispel svojimi 128 štartami naprieč všetkými súťažami. Opora reprezentácie i niekdajší hráč popredného domáceho tímu Club Bruggy podpísal v Dortmunde kontrakt do roku 2024. „Borussia hrá ten typ futbalu, aký preferujem. Vzrušujúci, autentický a prirodzený,“ povedal po podpise.

Jeho príchod do Dortmundu však s obrovskou pravdepodobnosťou rozlúštil aj otázku o veľmi šikovnom modernom type krajného, akým je obrancu Achraf Hakimi. Mladý Maročan totižto zaujal už ako 18-ročný behom sezóny 2017/18 v drese Realu, aby následne svoju hru ešte výrazne zlepšil behom dvoch sezón na hosťovaní v Dortmunde. Dlho sa špekulovalo o tom, že ho Borussia vykúpi natrvalo, no vzhľadom k jeho vysokej cene a vraj aj záujme Zidana zapracovať ho do A-tímu Realu, je teraz takmer isté, že sezónu 2020/21 strávi v Madride.

Hakimi pred dvomi rokmi pri príchode do Dortmundu

Zdroj | Foto: Twitter