Veľká chyba? Manchester United rozhodol o osude hviezdy!

Manchester United sa s najväčšou pravdepodobnosťou umiestni v aktuálnom ročníku Premier League na 2. priečke, navyše, stále je v hre o trofej z Európskej ligy. Keďže sa ale blíži koniec sezóny, vedenie tímu sa musí pozerať do budúcnosti.

Anglické médiá vyrukovali so správou, podľa ktorej sa Manchester United definitívne vzdáva akejkoľvek snahy či boja o udržanie hviezdneho 34-ročného kanoniera Edinsona Cavaniho. Ten je spájaný s návratom do Južnej Ameriky, kde má byť v kontakte s argentínskym gigantom Boca Juniors.

Je to správny krok? Každopádne, celok z Old Trafford je dostatočne bohatý na to, aby získal nejakú zaujímavú náhradu za uruguajského kanoniera, ktorý poberá týždenne cez 200 tisíc libier. No mnohí sa obávajú, že vedenie robí chybu, keďže Cavani je stále veľmi platný. O tom svedčí aj fakt, že nikto s výnimkou Bruna Fernandesa nemá v sezóne 2020/21 nižší priemerný čas na strelenie gólu ako Cavani. Navyše, Bruno dal množstvo gólov z pokutových kopov.

Cavanimu stačilo na 10 gólov “len” 1684 minút, a teda, gól strieľa každých 168 minút, zatiaľ čo Rashford raz za 184 minút, Greenwood potrebuje 299 minút a taký Martial až 345 minút. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter