Veľká nádej Realu Madrid mieri kvôli nedostatku hracieho času do Premier League!

José Mourinho ho vytiahol z “Béčka” do prvého tímu madridského celku a on si podmanil fanúšikov kráľovského veľkoklubu. Ešte pred pár rokmi sa o ňom dokonca hovorilo ako o nástupcovi Cristiana Ronalda v Reale Madrid. 

Aj takéto prognózy padali na adresu krídelníka Jesého Rodrígueza. Odchovanec Realu Madrid však svoj obrovský potenciál nenaplnil. Môže zato najmä vážne zranenie kolena, ktoré prišlo už v druhej minúte zápasu Ligy majstrov proti Schalke v marci 2014. Polročná prestávka od futbalu ho poznamenala natoľko, že na svoje brilantné výkony v drese “Bieleho baletu” už nedokázal v plnej miere nadviazať.

Real ho následne v lete 2016 predal do parížskeho Saint-Germain za 25 miliónov eur, odkiaľ sa však už v zime pobral na polročné hosťovanie do mužstva najvyššej španielskej súťaže Las Palmas. Na hosťovaní z PSG strávi aj nasledujúcu sezónu, keď bude hrávať za premierligový klub Stoke City. Paríž a aj samotný Jesé tak určite dúfajú, že kariéru sa mu podarí znovu nakopnúť práve v najvyššej anglickej súťaži. V novom tíme sa stretne napríklad aj s ofenzívnymi hráčmi ako Xherdan Shaqiri, Bojan Krkić, Ibrahim Affelay, Eric Maxim Choupo-Moting či Peter Crouch.

Jesé prvýkrát počas svojho pôsobenia v Reale Madrid zaujal v B mužstve, keď 39 zápasoch dokázal skórovať 22-krát k čomu si pripísal aj 16 gólových prihrávok. Do svojho zranenia kolena predvádzal výborné výkony aj v A mužstve. Do 94 zápasov naskočil väčšinou ako striedajúci hráč, no dokázal vsietiť 18 gólov a na 16 prihrať svojim spoluhráčom. Počas krátkych pôsobení v drese PSG a Las Palmas sa presadil len 2-krát, respektíve 3-krát.

Zranenie, ktoré poznačilo Jesého kariéru

https://www.youtube.com/watch?v=Wll1T6HR_dM

Zdroj: Stokecityfc.com, YouTube | Foto: Twitter