VEĽKÁ POCTA PRE MLADÍKA: FRANCÚZSKY ÚTOČNÍK KYLIAN MBAPPÉ … !

Začiatok kvalifikácie o EURO 2024 klope na dvere. Od úvodnych duelov po finále šampionatu prejde menej ako 16 mesiacov, a teda. V ňom by si určite opäť veľmi radi zahrali aj Francúzi, majstri sveta z roku 2018 či finalisti EURA 2016.

Po viac ako dekáde ukončil po MS 2022 svoju reprezentačnú kariéru dlhoročný kapitán a brankárska jednotka Hugo Lloris, ktorý sa už bude venovať len klubovým povinnostiam. A aktuálne regenerácii po zranení.

Francúzsky trénersky aparát tak musel riešiť aj otázku nového kapitána. Francúzsko má množstvo skvelých futbalistov, a hoci mnohí očakávali inú voľbu, tá padla na 24-ročnú hviezdu PSG, ktorá už mala “C” na rukáve aj na klubovej úrovni pri absencii Marquinhosa. Ak sa Mbappé osvedčí, zrejme na ďalšiu dekádu bude kapitánska rola francúzskej reprezentácie vyriešená.

Francúzi, mimochodom, odštartujú svoju kvalifikačnú púť doma proti Holandsku, a teda v šlágri dvoch celkov, ktoré by mali obsadiť postupové priečky. Okrem nich sú v skupine B aj výbery Grécka, Írska a trpasličí GIbraltar.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený (@mbappecommunity)

Zdroj: 90min | Foto: Instagram