Veľká posila: Milánsky Inter dosiahol dohodu s mladou hviezdou!

Hoci má len čerstvých 20 rokov, už teraz je označovaný za budúcnosť talianskeho futbalu. A aktuálne je viac než len na spadnutie aj jeho prvý veľký kariérny prestup. Reč je o talentovanom stredopoliarovi Brescie, ktorého meno je Sandro Tonali.

Rodák z mestečka Lodi patrí Brescii, s ktorou spojil časť kariéry napríklad aj náš Marek Hamšík, už od svojich dvanástich rokov. Ako 17-ročný debutoval vrámci Serie B a takmer okamžite sa usídlil v základnej zostave tradičného talianskeho celku, ktorý má však za sebou veľmi zlú sezónu, veď okamžite po návrate medzi elitu beznádejne zostúpil (od záchrany delilo Tonaliho zamestnávateľa priepastných 14 bodov).

Mladik, ktorý je už aj 3-násobný reprezentant svojej krajiny, avšak takmer s určitosťou nebude pokračovať v Brescii. O jeho služby sa zaujímalo viacero popredných celkov, pričom dôveryhodný zdroj priniesol informácie o tom, že samotný Tonali súhlasil s podmienkami Interu a taktiež malo dôjsť aj k dohode medzi klubmi, pričom z Milána zrejme poputuje do Brescie 35 miliónov eur. V drese vicemajstra Serie A i finalistu Európskej ligy sa tak zvýši konkurencia v stredovej formácii, pričom ak k prestupu skutočne dôjde (a má sa tak stať behom najbližších dní), bude to druhá zvučná talentovaná posila po Achrafovi Hakimim.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter