Veľká slovenská výmena v NHL: Tomáš Tatar opúšťa Detroit a zabojuje o Stanley Cup!

Jeden z najtradičnejších klubov NHL Detroit Red Wings sa v posledných rokoch trápi. Generačná výmena v “meste motorov” neprebieha podľa predstáv a v minulej sezóne sa “Červeným krídlam” nepodarilo postúpiť do vyraďovacej fázy po dlhých 25 rokoch.

Priebeh tejto sezóny napovedá tomu, že Red Wings zostanú pred bránami play-off aj tento rok. Toho sú si zrejme vedomí aj v samotnej organizácii Detroitu, a preto už myslia na prestavbu mužstva, ktorú podčiarkuje výmena slovenského hokejistu Tomáša Tatara.

27-ročné krídlo bude obliekať dres nováčika z Vegas a smeruje tak do jedného z najlepších klubov NHL v tejto sezóne. Detroit na oplátku získal prvokolový výber v nasledujúcom drafte a taktiež výber v druhom kole draftu 2019 a výber v treťom kole draftu 2021.

Tomáš Tatar zažíva bodovo jeden zo svojich najslabších ročníkov (16+12 v 62 zápasoch), no výmena do Vegas Golden Knights, ktorí stále hrajú o Prezidentovu trofej pre víťaza základnej časti NHL, ho môže nakopnúť k lepším výkonom. Týmto trejdom sa však zároveň znížila šanca, že Tatara uvidíme v národnom drese na nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta v Dánsku.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Instagram