Veľká stupídnosť českých fanúšikov v Kosove: Skončili vo väzbe!

Ak prekročíte hranice Kosova, musíte byť veľmi opatrní vo vyjadreniach, gestách a skutkoch. Vzhľadom na krvavú históriu, ktorá sa odohrala na tomto území sa nemožno ani čudovať. Veď tento štát neuznáva 82 členských štátov OSN.

Medzi ne patrí aj Slovensko. To však neplatí o našich západných susedoch, ktorí uznali Kosovo hneď v začiatkoch existencie samovyhláseného územia. A práve v Kosove odohrala dnes česká futbalová reprezentácia svoj kvalifikačný duel, ktorý prekvapujúco prehrala 1-2. Pred zápasom však mali kosovskí policajti plné ruky práce. V piatok večer totiž zatkli 8 českých fanúšikov, u ktorých našli dron, Srbskú vlajku, pyrotechniku, nože a transparent “Kosovo je Srbsko”.

Portál isport.cz informuje, že fanúšikovia sa vydávali za predstaviteľov medzinárodných organizácií a plánovali v zápase konať výtržnosti. Včas ich však odhalila polícia, ktorá ich zatkla a po výsluchu ich okolo druhej hodiny nad ránom prepustila. Spomínané veci im odobrala a udelila im pokutu vo výške 100€ za porušenie pobytového režimu.

S podobným prípadom sme sa stretli aj u nás na Slovensku a nebolo to tak dávno. V zápase Slovana proti kosovskému Feronikeli zneli štadiónom antikosovské pokriky a rozvinuli sa aj transparenty s podobnými nápismi ako tomu bolo u spomínaných Čechov. UEFA naparila Slovanu finančný trest a uzavretie štadióna na 1 duel. Vedenie klubu sa však odvolalo a teraz čaká na rozhodnutie. Kedy si však všetci športoví fanúšikovia konečne uvedomia, že politika do športu nepatrí?

https://twitter.com/SandzakHaber/status/1170295982204096512

Zdroj: Isport.cz | Foto: Twitter