Veľká výzva: Nemecko môže obrať Brazíliu o 5 rekordov!

Nemecko a Brazília sú dve futbalové superveľmoci, ktoré sa so železnou pravidelnosťou zúčastňujú svetových šampionátov. Brazília ako jediná nevynechala ani jeden, Nemecko len dva, a ani jeden vinou neúspechu futbalistov. V roku 1930 sa Nemci nezúčastnili dobrovoľne, v roku 1950 vinou povojnových sankcií.

Na MS 2022 v Katare sa opäť šampionátu zúčastnia obe veľmoci a Nemecko bude môcť v prípade svojho veľkého úspechu obrať Brazíliu rovno o päť historických rekordov. Pozrime sa na ne.

Najvyšší počet zápasov -Aktuálne vládne medzi krajinami remízový stav 109:109. Ak sa Nemecko pozrie aspoň o kolo ďalej, osamostatní sa.

Najvyšší počet výhier– Brazília vedie s Nemeckom 73:67, a teda, ak by nevyhrala ani raz a Nemecko všetkých sedem duelov, prekonalo by ju.

Najvyšší počet strelených gólov– V tejto štatistike vedie Brazília 229:226. Nemci teda potrebujú skórovať o štyrikrát viac.

Najvyšší počet bodov– Ak sa naplní bod č. 2, a teda, Nemecko by zažiarilo a Brazília zlyhala, Nemecko by odstránilo aj toto manko. Teraz prehráva (ak berieme všetky výhry ako 3-bodové) v pomere 221:237.

Najvyšší počet titulov– Brazília ich má na konte päť, Nemecko štyri. Ak získa Nemecko titul, nebudeme môcť hovoriť o juhoamerickej krajine ako o najúspešnejšej, pretože v počte zlatých by mali zhodu, v striebrach je lepšie Nemecko (aktuálne 4:2).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený NJ ?? (@neymarjr)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram/Neymarjr, Instagram/dbf_team