Veľká výzva: Podarí sa ju Hamšíkovi a spol. nečakane zdolať?

Azda najlepší futbalista v ére samostatnosti prijal v lete novú výzvu a zamieril do tureckého Trabzonsporu. Ten sa v tomto storočí hneď štrnásťkrát umiestil v TOP5 vrámci tureckej Super Lig a niekoľkokrát si zahral aj skupinovú či vyraďovaciu fázu Európskej ligy.

V ročníku 2021/22 bol automaticky zaradený do 3. predkole novovzniknutej Konferenčnej ligy, ktorú si zahrá aj viacero papierovo oveľa horších klubov ako Trabzonspor. Niet sa tak čo čudovať, že postup do skupinovej fázy bol v tureckom klube očakávaný. Realita je ale trošku trpká. Hamšík a spol. si totižto zmerajú sily v play-off s AS Rímom, ktorý v lete prevzal José Mourinho.

Ak sa pozrieme na to, že do skupinovej fázy postúpia napríklad víťazi dvojzápasov medzi FC Rigou a Lincoln Red Imps (lotyšsko-gibraltársky súboj), Folou Esch a Kairatom Almaty (luxembursko-kazašský súboj) či najpríklad československej bitky Žilina vs. Jablonec, meranie síl AS Rímu s Trabzonsporom je trošku paradoxné. Silnejším súperom mohol byť pre “Hamšíkovcov” by mohol byť snáď len Tottenham. Veď cena kabíny tureckého klubu je cez 90 miliónov eur, čo je na Konferenčnú ligu absolútny nadpriemer.

Otázka, ktorú si po fantastickom vstupe do ligového ročníka musia v Turecku klásť, je ale jasná: „Dokážeme zdolať taliansky veľkoklub plný zvučných hráčov alebo ostaneme bez pohárovej Európy?“ A čo si myslíte vy, zvládnu to s Hamšíkom, ktorý čelil behom neapolského pôsobenia tomuto súperovi mnohokrát?

>>>SNOVÝ DEBUT HAMŠÍKA – VIDEO<

Zdroj: Športovymagazín.sk | Foto: Twitter