VEĽKÉ FINÁLE, ktoré sa zapíše do dejín. VAMOS RAFA, Medvedev smúti!

Finále Australian Open mužov malo presne to, čo si prial každý tenisový fanúšik. Emócie, fantastické dlhé výmeny, striedanie lepších a horších momentov u oboch tenistov. Finále, ktoré sa vpíše do dejín hrubým písmom a bude špecifické hlavne pre jedného tenisového velikána.

 

Daniil Medvedev (2.) vs. Rafael Nadal (5.)

Prvý set sa niesol v jasnom duchu. Ruský hráč doslova ničil Nadala vo všetkom a k tomu mu dvakrát čistou hrou zobral servis. Tento set mal jasného dirigenta, ktorým bol Medvedev. V druhom sete to už bolo omnoho vyrovnanejšie, Nadal dokázal Medvedevovi 2x prelomiť servis, no aj napriek tomu, že podával na víťazstvo v sete, Rus dokázal set otočiť v tajbrejku a viedol už 2:0. Španielsky bojovník však ukázal v ďalších setoch svoju pravú tvár. Bojovnosť, ktorú mu môžu závidieť aj mladší hráči. Tretí a štvrtý set vyhral zhodne 2x 6:4. Veľkú oporu našiel Rafa v divákoch, ktorí stáli jednoznačne na jeho strane, tlačili ho dopredu akoby hral doma v Španielsku.

V rozhodujúcom piatom sete sa podarilo Nadalovi brejknúť Medvedeva v piatom game. Vedenie si držal až do “konca” setu, avšak v 10. hre sa podarilo Rusovi Nadala brejknúť. V nasledujúcom game by sa atmosféra dala krájať. Vo vyrovnaných výmenách zvládol Španiel znova prelomiť Rusove podanie a po nádhernom zápase a krásnej otočke zvíťazil 2:6 6:7 6:4 6:4 7:5.

Zaslúžení finalisti nám predviedli reklamu na fantastický tenis. Alebo aj príbeh toho, ako 35-ročný Nadal dokázal zdolať o 10 rokov mladšieho Medvedeva a do jeho vitríny trofejí pribudol 21. grandslamový titul. Španiel predbehol Novaka Djokoviča a Rogera Federera. Triumf je o to cennejší, že je z Australian Open, ktoré pred tým vyhral Nadal len raz a to v roku 2009. Krásny príbeh hráča veľkých momentov.

Foto: Instagram/medwed33, Instagram/australianopen/, Instagram/rafaelnadal/, Instagram/australianopen/