Veľké porovnanie: Aké vstupné si pýtajú účastníci Tipsport ligy?

“Nebudem vyhadzovať peniaze na taký hokej, veď to nemá aj tak žiadnu úroveň,“ často počuť z úst Slovákov, poprípade to možno čítať v diskusiách na sociálnych sieťach. Viacerí z nich stále spomínajú na časy “zlatej generácie”, ktorá stále hľadá svojho najlepšieho hráča. Našťastie sa stále nájdu aj takí “blázni”, ktorí tam jednoducho idú a vedia, že tie peniaze aspoň trochu môžu pomôcť klubom prežiť.

Či už na domáci hokej chodíte alebo nie, poprípade si ho aspoň občas pozriete na televíznych obrazovkách, neváhajte a hlasujte v ankete o najobľúbenejší slovenský hokejový tím spomedzi 21 účastníkov profesionálnych súťaží v sezóne 2019/20.

Určite si tiež nezabudnite pozrieť oficiálne najkrajší gól Tipsport ligy v sezóne 2019/20, ktorá napokon z dôvodu predčasného ukončenia tri kolá pred koncom nadstavby nespoznala svojho víťaza. Priebežný líder z Banskej Bystrice tak nedostal šancu na obhajobu a tým štvrtý titul v rade, podobne ako napríklad bratislavský Slovan na majstrovský návrat na domácu scénu.

My sme sa však pozreli na to, ktoré kluby koľko pýtajú za zápasy, a teda si môžete porovnať cenovú úroveň lístkov celku z vášho okolia s rivalmi z Tipsport ligy. Nikoho asi neprekvapí, že na vrchole je Slovan. ktorého lístky do najdrahších sektorov stoja 15 eur. Dvojcifernú sumu zaplatili taktiež priaznivci v Trenčíne, kde stoja drahšie lístky 11 eur. Naopak, najmenej minú za Tipsport ligu fanúšikovia v Michalovciach, Zvolene, Detve a Liptovskom Mikuláši, kde sa dospelý človek dostane na duel za 4 eurá.

Celkovo sú však ceny veľmi podobné, veď aj na spomínaný Slovan či Trenčín je možné dostať sa od 7 eur, no samozrejme do horšieho sektora. Maďarskí zástupcovia v našej súťaži sú v priemere ligy a v prepočte z forintov aj u našich južných susedov zaplatíte 5 až7 eur. Pre tých, ktorým sa zdajú tie ceny premrštené, na čo samozrejme má každý právo, dodajme, že napríklad v takom Česku má väčšina klubov vstupné minimálne na úrovni Trenčína.

Účastníci 1. SNL pýtajú za domáce zápasy poväčšine o niečo menej, a štandardom sú 3 až 4 eurá. Netreba ale zabúdať, že prakticky každý klub ponúka zľavy pre deti, dôchodcov, ženy či študentov a verný fanúšik uprednostní permanentku, vďaka ktorej má hneď niekoľko duelov akoby “zdarma”.

Tabuľka vstupného na Tipsport ligu 2019/20:

Klub Cena lístku pre dospelého
HC SLOVAN Bratislava 7 – 15€
HK DUKLA Trenčín 7 – 11€
HC Košice 7 – 9€
HK Nitra 5 – 9€
HC MIKRON Nové Zámky 7 – 8€
HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 5 – 8€
MAC Újbuda 6 – 7€
DVTK Jegesmedvék Miskolc 5 – 7€
HK Poprad 5 – 6€
HKM Zvolen 4 – 6€
HK Dukla Ingema Michalovce 4 – 6€
HC 07 WPC Koliba DETVA 4 – 5€
MHk 32 Liptovský Mikuláš 4 – 5€

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter