Veľké porovnanie anglickej TOP7: Ostanete poriadne prekvapení!

Čoskoro začne nový ročník anglickej Premier League, v ktorej bude obhajovať titul Liverpool. The Reds však vôbec nebudú mať ľahkú pozíciu, keďže pred nimi stojí nasledovná hrozba. My sa však ešte na chvíľku vďaka našim grafom vrátime späť v čase, presnejšie povedané, pozrieme sa na ostatné desaťročie v Premier League.

V jeho úvode ešte dominoval Manchester Unied pod vedením legendárneho Alexa Fergusona, postupne sa však dostali do popredia Citizens, Chelsea a v jeho závere Liverpool. Okrem toho, Tottenham sa postupne po dvoch desaťročiach v úzadí stal kráľom severného Londýna. Len krátko ešte spomenieme, že o možno najsenzačnejší triumf v histórii futbalu sa postarali hráči Leicestru, ktorý ovládli sezónu 2015/16, do ktorej vstupovali ako kandidát na zostup.

Ktoré kluby ale za ostatných desať sezón získali najviac bodov? Je jasné, že sú to tímy tzv. Big 6, pričom najbližším konkurentom z dlhodobého hľadiska je pre ne Everton. Nasledovný graf vám ale ukáže, aký markantný rozdiel je medzi ním a TOP6. V nej sa z dominantnej pozície raduje Manchester City, ktorý získal v 380 zápas skvelých 826 bodov, čo činí skvelých 2,17 bodu na zápas. Pozície v TOP3 udržali aj United a Chelsea, hoci, ako je vidieť z grafu, Liverpool v posledných dvoch sezónach nielenže preskočil Arsenal a Tottenham, ale aj im dvom poriadne “nahnal strach”. 

Čo sa týka priemerného umiestnenia, tam je poradie trošku iné. Suverénom je aj v tomto prípade Citizens, ktorého súčet umiestnení je rovných 20, a teda priemerne ukončil sezónu na 2. mieste. S veľkým odstupom je za ním Manchester United a Chelsea, ktorej výrazne priemer pokazila sezóna 2015/16 (v grafe zelená). V porovnaní s predošlou štatistikou, tentokrát TOP4 uzatvára Tottenham, pričom za to môžu posledné štyri sezóny, v ktorých vždy skončil pred Arsenalom. Liverpool je tu až šiesty, Everton opäť siedmy s ohromnou stratou.

> KTORÉMU TÍMU SA BUDE NAJVIAC DARIŤ V NASLEDUJÚCEJ SEZÓNE? HLASUJTE TU <

> TU NÁJDETE MNOŽSTVO AKTUÁLNYCH INFORMÁCII O DIANÍ V PREMIER LEAGUE <

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Wikipedia.en | Foto: Twitter