Veľké spory v Bayerne: “Nepredáme ho, mal by sklopiť uši!”

Po štarte novej Bundesligovej sezóny nepanuje v Mníchove nálada, ktorú by si všetci priali. Úvodné kolo proti Hertha Berlín nevyšlo úradujúcemu šampiónovi podľa predstáv, keď doma len remizoval 2-2. Nálade v tíme nepomáha ani situácia okolo ich mladého talentu.

Keď v roku 2016 prestupoval Renato Sanches z Benficy do Mníchova, chcel započať úspešnú kariéru na klubovej úrovni. Veď potom, čo sa značnou mierou pričinil o triumf Portugalska na Majstrovstvách Európy vo Francúzsku, možno aj sám čakal, že sa hneď usadí do základnej zostavy a bude hviezdiť aj v Nemecku. Lenže úvodná sezóna bola ako z hororu. 25 zápasov a ani jeden gól, ba čo viac, ani jediná asistencia. Nasledovalo hosťovanie vo Swansea, lenže to dopadlo obdobne, keďže Swansea vypadla z Premier League.

Po návrate do Mníchova ho začal tréner Niko Kovač využívať ako striedajúceho hráča, s čím však nebol 21-ročný Portugalčan vôbec spokojný. Celková vizitka v minulej sezóny v podobe 2 gólov a 3 asistencií v 24 stretnutiach spôsobila, že Sanches v marci verejne vyhlásil, že chce z klubu odísť. Bayern to však rázne zamietol. A včera prejavil hráč nespokojnosť znova.

“Toto nie je dobrá situácia pre mňa. Už druhýkrát som chcel z klubu odísť a oni ma opäť nenechali,” sťažoval sa Sanches, ktorý odohral vo včerajšom stretnutí len chabých 5 minút. “To nie je pre mňa dosť. Áno, chcem prestúpiť,” jasne odpovedal Majster Európy na otázku redaktora ohľadne jeho želanej budúcnosti. Lenže predseda klubu Karl-Heinz Rummenige mu včera vyslal jasný odkaz: “Nepredáme ho! Mal by sklopiť uši.” So Sanchesom to teda nevyzerá vôbec dobre.

renato sanches bayern

Zdroj: Bavarianfootballworks.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter