Veľké šťastie: Toto pravidlo UEFA zachráni Arsenal od blamáže!

Arsenal prežíval až do polovice februára katastrofálnu sezónu. Tradičný účastník pohárovej Európy, v ktorej naposledy chýbal ešte v ročníku 1995/96, keď ho preberal Arséne Wenger, bol v tom čase v druhej polovici ligovej tabuľky. Následne síce prišla trojzápasová séria víťazstiev vrámci Premier League, no stále fanúšikovia nemohli byť spokojní.

Do toho ešte aj vyradenie z Európskej ligy gréckym Olympiakosom. Vďaka naozaj šialeným okolnostiam a pravidlu, ktoré UEFA prijala pred pár dňami, si môže Arsenal zahrať aspoň Európsku ligu aj v budúcej sezóne.

Prvou šťastnou okolnosťou bola spomínaná trojzápasová víťazná séria výhier, ktorou sa Arsenal prepracoval aspoň na 9. miesto priebežnej tabuľky. Zároveň, ako zrejme viete, Manchester City sa zatiaľ úspešne neodvolal od dvojročného zákazu štartovania v pohárovej Európe, čo Arsenal posúva už na ôsmu priečku.

Zároveň nedávno UEFA schválila pravidlo platné pre celú Európu, že ak sa ktorákoľvek najvyššia súťaž nedohrá, bude ako kritérium braný do úvahy priemerný získaný počet bodov na jeden zápas. Arsenal je v tabuľke bod za Tottenhamom, no má zápas k dobru. Ak by sa teda Premier League ukončila, “kanonieri” by sa posunuli pred odvekého severolondýnskeho rivala.

Oni majú totižto priemerný bodový zisk 1,428 a Tottenham len 1,414. A keď k tomu pripočítame skutočnosť, že anglická liga bola prerušená len dva dni pred dohrávaným duelom Arsenalu s Manchestrom City, kde by sa očakávala jeho prehra, môžeme sa dostať k záveru, že londýnsky klub má jednoducho súdené hrať Európsku ligu. Samozrejme, stále väčšina fanúšikov verí v regulérne dokončenie ligy. Ak by sa však nehralo, Arsenal by sa vyhol blamáži v podobe neúčinkovaniu na európskej scéne.

aubameyang arsenal

Foto: Twitter