Veľký comeback? Toto je reálna zostava United pod Pochettinom!

Manchester United sa od odchodu sira Alexa Fergusona neustále potýka s výkyvmi výkonov. Pod ani jedným z jeho nástupcov sa klubu nepodarilo vyhrať Premier League a zároveň ani jeden nedokázal úplne naplniť potenciál kabíny či využiť ohromné milióny, ktorými bohatý klub disponuje.

Moyes nevydržal ani rok, van Gaal dve sezóny, Mourinho dostal padáka v priebehu tretej sezóny a Solskjaer je hlavným manažérom od decembra 2018. Pod ním si síce klub začal nachádzať svoju tvár, no fanúšikovia i vedenie už sú lačné po úspechoch, ktoré sa evidentne nepribližujú. Pritom okamžite po prevzatí tímu začal prepisovať rekordy. Na to sa ale pozabudlo, keďže odvtedy máva klub nepravidelné výkony. Chvíľu svoju konkurenciu zdoláva (ako napríklad po príchode Bruna Fernandesa na jar 2020), no chvíľami to vôbec nejde.

Stále hlasitejšie sa hovorí o tom, že by mužstvo mohol prevziať argentínsky manažér Mauricio Pochettino, ktorý si v Anglicku urobil určité meno jednou solídnou sezónou v Southamptone a neskôr v Tottenhame, z ktorého urobil jeden z najlepších celkov sveta. Štyrikrát v rade ho doviedol do Ligy Majstrov, pričom v roku 2019 si dokonca zahral v jej finále. Aj v Tottenhame to bola najmä vďaka skvelej práci s mladými hráčmi, veď Spurs nie sú klub vyhadzujúci len tak astronomické peniaze za hráčov, a navyše v tej dobe sa staval nový, a možno vôbec najmodernejší štadión sveta, ktorého cena sa avšak mala vyšplhať k miliarde libier.

pochettino tottenham

Mohlo by však fungovať spojenie Pochettina a Manchestru United? Niektorí sa obávajú, že Pochettino nie je schopný získavať trofeje, a práve o tie červeným diablom ide najviac. Na druhú stranu to ale vie s mladými hráčmi, ktorých je aktuálne v kabíne dostatok a s prípadným uvoľnením rozpočtu na prestupy by sa mohli diať na Old Trafford veľké veci. Hoci stále nie je zďaleka isté, že Solskjaer sa bude porúčať, anglické médiá už majú aj predstavu, ako by mohla vyzerať zostava United pod Pochettinom.

Konkrétne ide o pohrávanie sa s myšlienkou, že by argentínsky manažér stavil na formáciu, s ktorou dokázal z Tottenhamu urobiť v rokoch 2016 a 2017 pre diváka možno najatraktívnejší tím Premier League. Práve v ročníku 2016/17 skončili Spurs druhý, no strelili najviac gólov v lige a zároveň ich inkasovali najmenej. Ako by teda mohla vyzerať zostava Manchestru United po vzore Tottenhamu z toho obdobia?

Manchester United pod Pochettinom?

Tottenham v minulosti pod Pochettinom

Pochettino avšak zvykol v časoch, keď Son ešte nehral tak skvele ako dnes a Lamelu trápievali zranenia, hrávať s Eriksenom a Allim ako podhrotmi a v strede záložnej rady boli Dembélé s Wanyamom spoločne. Krajní obrancovia (neskôr už full-backovia) Rose a Walker, ktorí mali akoby dvoje pľúca, často hrávali až v krídelných priestoroch, zatiaľ čo Dier občas Wanyama sa sťahoval v tých chvíľach trošku hlbšie.

Určite ste si všimli, že v zostave United nefigurovali De Gea, Pogba a Cavani. Španiel by podľa mnohých mal byť už nahradený šikovným Hendersonom, Francúz zase podľa anglických médií vraj až tak dobre nespolupracuje s Fernandesom a navyše McTominay sa viac hodí ako klasická “šestka”, zatiaľ čo Cavani nie je vekovo “Pochettinova kategória” a viac by mohol poslúžiť ako striedajúci hráč.

> Za oba celky môžete hlasovať aj vo veľkej ankete <

Zdroj: Givemesport.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com