Veľký Mourinhov OMYL: V januári pustil HVIEZDU, teraz ju chce nazad

Nie je to vôbec nereálne, pretože odchod z Tottenhamu bol naozaj chybný krok od dánskej hviezdy. Väčšina hráčov z Premier League sa v Serie A dokáže rýchlo aklimatizovať a ukázať svoje kvality. Romelu Lukaku, Ashley Young a Chris Smalling sú živými príkladmi.

Narozdiel od nich sa to nedá povedať o Christianovi Eriksenovi. Ten zažil katastrofálny polrok v novom drese Interu Miláno. 26 zápasov, 4 góly a 3 asistencie, doplnené vlažnými výkonmi, sú naozaj biednou vizitkou dánskeho reprezentanta. Všetko by sa ale mohlo zmeniť. Keďže v Conteho systéme 3-5-2 sa Eriksen presadiť nevie, v tom Mourinhovom by to možno skúsiť mal. A možno aj skúsi hneď v budúcej sezóne.

Tottenham sa má údajne pokúšať o znovupodpísanie svojej niekdajšej veľkej hviezdy. Informovali o tom niektoré zdroje, no podľa špecialistu na tieto prestupové fámy, Fabrizia Romana, Tottenham veľkú šancu nemá. Eriksen chce totiž reštartovať svoje pôsobenie v Miláne a ukázať svoju veľkú kvalitu. Avšak, ak sa Dánovi nebude dariť naďalej, Tottenham váhať nebude. Mourinhovci tak budú isto v strehu.

christian eriksen

Zdroj: Football365.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter