Veľký PARADOX EURA 2020: Všimli ste si tento “podstatný detail”?

Futbalové EURO 2020 má za sebou mimoriadne zaujímavé osemfinálové dianie. Hneď štyri zápasy sa nerozhodli v riadnom hracom čase, s turnajom sa rozlúčili i viacerí papieroví favoriti svojich dvojzápasov. Stalo sa ale ešte niečo.

A to niečo je pomerne paradoxné. Snáď nikto nebude namietať, že základná skupina F zniesla všetky kritériá na to, aby bola nazývaná skupinou smrti. Rolu outsidera malo plniť Maďarsko. To napokon skončilo posledné, no celá Európa mu dala poklonu za to, ako nebojácne vzdorovalo trom gigantom. Uhralo pekné dva body.

Jeho súpermi boli šampióni troch ostatných veľkých podujatí a zároveň semifinalisti EURA 2016. Nemecko vyhralo MS 2014, Portugalsko EURO 2016 a Francúzsko MS 2018. Len ťažko si predstaviť, ako sa mohli Maďari cítiť, keď im ostal “čierny Peter”.

Paradoxom celého osemfinálového kola je však skutočnosť, že práve z tejto skupiny smrti ani jeden tím nepostúpil ďalej. Ani jeden! A keďže vypadol aj Wales, nik zo semifinalistov uplynulého európskeho šampionátu tento úspech nezopakuje.

Účastníci štvrťfinále podľa základných skupín:

A – Taliansko, Švajčiarsko
B – Belgicko, Dánsko
C – Ukrajina
D – Anglicko, Česko
E – Španielsko

Účastníci štvrťfinále podľa umiestnení na EURE 2016:

štvrťfinále – Belgicko, Taliansko
osemfinále – Švajčiarsko, Španielsko, Anglicko
základná skupina – Ukrajina, Česko
mimo turnaja – Dánsko

Ale sa nám to pomenilo, nemyslíte?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter