Veľký prestup v NBA! Bratia budú hrať po svojom boku za 2,3 milióna!

Dve veľké mená NBA, ktoré spojila “rivalita” na palubovke, ale aj obliekanie jedného dresu. V sezónach 2010 až 2014 obliekali LeBron James a Dwyane Wade dres Miami Heat po tom, čo sa James rozhodol opustiť Cleveland.

Po troch rokoch a takmer troch mesiacoch, čo LeBron opustil Heat a rozhodol sa vrátiť do Cavaliers, ho nasleduje aj jeho “brat“ a najlepší priateľ z ligy. Počas spoločného pôsobenia v Miami spolu trávili čas aj so svojimi rodinami, a Wadeovi sa dokonca zlepšila percentuálna úspešnosť. Je známe, že James dokáže zo svojich spoluhráčov vytiahnuť to najlepšie a po jeho boku sa im hrá naozaj dobre.

Wade and James

Ešte v čase, keď sa hovorilo o prestupe Wadea do Cavs, James povedal: “Rád by som mal D-Wadea v tíme. Prináša majstrovské šampionáty, majstrovskú DNA a má skvelé basketbalové premýšľanie.”

Wade strávil prvých 13 sezón kariéry v Miami Heat po celkovom výbere ako č. 5 v roku 2003. Poslednú sezónu hral ale za Chicago Bulls, kde dosiahol priemerne 18,5 bodu. Táto jeho plačúca úspešnosť a tiež len ročná zmluva v Bulls, ho dohnali k prestupu. S Clevelandom Cavaliers podpísal ročnú zmluvu za 2,3 milióna.

Wade je bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou NBA. Je predsa trojnásobný majster NBA, 12-krát All-Star a osemnásobný člen tímu All-NBA a bol takmer nezastaviteľný na útočnom konci počas drvivej väčšiny svojej kariéry. Má päť sezón s viac ako 25 bodmi za hru, vrátane toho, keď bol šampiónom v rokoch 2008-09 s 30,2 bodmi za noc.

Wade and James

James bude mať v decembri 33 a Wade v januári 36 rokov. Napriek tomu, môže stále slúžiť ako dôležitá voľba, ktorá môže buď skĺznuť do štartovacej zostavy, alebo zakotviť ako druhá jednotka.

Cleveland bude v tejto sezóne vyzerať inak. Keď sa Wade spojí s Isaiahom Thomasom a Jaeom Crowderom ako novou tvárou miesto Kyrie Irvinga, ktorý odišiel do Boston Celtics. Cavs majú však viac ako dostatočnú silu na to, aby sa dostali do finále a bojovali proti zlatým štátnym bojovníkom, alebo ktorémukoľvek tímu.

Zdroj: Bleacherreport.com, Fivethirtyeight.com| Foto: Twitter, YouTube