Veľký problém Man Utd: Pozrite sa na tie katastrofálne investície!

Manchester United je bohatým klubom, možno tým úplne najbohatším v Anglicku. Pýši sa navyše aj inou “výsadou”. Napriek tomu ale rozhodne jeho fanúšikovia neoplývajú nadšením. Po koronapauze sa síce výkony zlepšili a na poslednú chvíľu sa aj tento celok kvalifikoval do Ligy Majstrov, no od spokojnosti má súčasný stav United ďaleko.

Pred reprezentačnou pauzou dostal klub poriadnu facku od Tottenhamu, ktorá nenechala chladných historikov, a zaujímavo sa vyjadril k nej aj José Mourinho. Jedným z problémov klubu ale môže byť aj jeho zlá finančná stratégia. O nej hovoria najlepšie aj platy, ktoré vypláca klub aj hráčom, ktorí sú buď za zenitom alebo úplne nepotrební.

Veľavravné bolo napríklad nedávne fiasko s Alexisom Sánchezom, ktorý bol toho času vôbec najlepšie zarábajúcim hráčom Premier League, hoci jeho výkony boli výrazne podpriemerné. Toho sa už United “podarilo zbaviť”, no ďalších kandidátov ešte v klube majú.

Tušili ste, že 33-ročný Sergio Romero zarána približne 80 tisíc libier eur týždenne, a to je možné, že pri dvojici de Gea a Henderson si vôbec nezachytá. Za sezónu tak môže zinkasovať asi 4 milióny eur v podstate “bez práce”. To ale nie je všetko. 37-ročný Lee Grant, aktuálna brankárska štvorka, zarába už tretiu sezónu 33 tisíc eur týždenne, hoci zatiaľ odchytal len dva pohárové zápasy a nie je pravdepodobné, že by sa ešte niekedy do brány postavil. Za rok tak zinkasuje asi 1,7 milióna eur.

David de Gea, je síce špičkový brankár, no aby mu klub platil cez 400 tisíc týždenne a robil z neho najlepšie zarábajúceho brankára planéty? Pre porovnanie, Jan Oblak zarába amenej než polovicu z toho. A čo tak platy hráčov v poli? Mata má 180 tisíc, Maguire cez 200 tisíc, Pogba 330 tisíc, Lingard či Phil Jones cez 80 tisíc alebo Lindelof 135 tisíc týždenne. Nehovoriac o tom, aké podmienky má dojednané Edinson Cavani! Ako by sa asi tak dalo s týmito peniaze inak naložiť?

>>> Pozrite aj na platy hráčov v Chelsea <<<

Zdroj: Givemesport.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter