VEĽKÝ rozbor predsezónnych testov F1! Kto môže byť ČIERNYM KOŇOM sezóny!

Predsezónne testy na novú sezónu 2023 sú za nami. 3 dni testovania monopostov v Bahrajne odhalili možno viac, než by si niektoré tímy želali!

RedBull Racing nám už tradične predstavil reálny model svojho monopostu až v prvý deň testov. Už na prvý pohľad možno vidieť výrazné podseknutie bočníc. Tento koncept síce nieje žiadnou revolučnou novinkou, no podľa viacerých odborníkov sa práve vačšina výkonu schováva “pod kapotou” RB19. Či je to pravda alebo nie, zistíme až na konci týždňa. Momentálne však vieme, že RB Racing je suverénnym víťazom testov. Mexičan Checo Pérez stanovil najrýchlejší čas celých troch dní – 1:30:305. Pre porovnanie, najrýchlejší čas v minuloročnej kvalifikácii bol 1:30:558.

Podľa dostupných dát by k RedBullu malo byť najbližšie Ferrari, ktoré sa preukazovalo veľmi dobrým výkonom počas celých troch dní. Avšak Charles Leclerc stále vidí priestor na zlepšenie a verí, že sa jeho tímu podarí správne nastaviť červený monopost SF-23.

Mercedes sa oproti minulej sezóne vrátil k tmavému lakovaniu a našiel tak výborný spôsob ako šetriť hmotnosť. Stále však v stajni neprevládajú pozitívne emócie, pretože sa očakával lepší výkon monopostu W14.

Najväčším prekvapením bol ale zelený Aston Martin. Na trati podával veľmi konzistentné a agresívne výkony. Mnohí si dokonca myslia, že by Aston mohol konkurovať Mercedesu  a ozančujú ho za čierneho koňa sezóny. Navyše do tímu prišiel Fernando Alonso, ktorý svoje ambície rozhodne neskrýva.

Naopak, najväčšie komplikácie nastali v McLarene. Oranžový monopost podával veľmi slabé výkony a vidieť to bolo aj pri pohľade na Landa Norrisa. Šéf stajne, Andrea Stella, sa vyjadril, že MCL60 sa potrebuje zlepšiť v každej oblasti a obzvlášť v aerodynamike.

Samozrejme, relevantnejšie informácie o rozložení síl dostaneme až po tomto víkende. Teraz nám nezostáva nič iné, ako sa tešiť na začiatok novej sezóny 2023!

Veľká cena Bahrajnu už v nedeľu o 16:00!

Zdroj: Twitter | Foto: Facebook