Veľký ŠOK?! Cristiano Ronaldo zvažuje odchod z Juventusu

Rok 2020 zatiaľ nepatrí medzi roky, ktoré by si ľudstvo zarámovalo ako jeden z najpozitívnejších rokov tohto storočia. Pandémia koronavírusu poznačila celú planétu neodhliadnuc od športu. Finančné problémy otriasli mnohými klubmi a nečakane by s tým mal mať problém aj slávny taliansky klub.

Vskutku nečakaná správa dnes otriasla denníkmi v rôznych krajinách. S informáciou, že Cristiano Ronaldo zvažuje odchod z Turína prišiel anglický denník Daily Star, od ktorého prebrali túto správu aj renomované športové portály na čele s uznávaným webom Goal.com. Koronakríza mala spôsobiť Juventusu veľké finančné problémy, ktoré by Ronaldo svojím odchodom značne ovplyvnil a pomohol klubu ľahšie sa vyrovnať s finančnými stratami. Predsa len, 35-ročný Portugalčan poberá plat vo výške 31 miliónov eur, čím je s veľkým náskokom najväčším poberateľom platu v klube.

A hoci hráči Juventusu na čele s Ronaldom sa ešte v marci rozhodli vzdať výplaty na 4 mesiace, negatívny ekonomický dopad na klub je stále priveľký. Preto hoci znie tento radikálny krok na prvé počutie neuveriteľne, nie je až tak nereálny. Všetko záleží na vývoji situácie a ekonomickom obrate klubu. Pripomeňme, že Ronaldo má s “Bianconeri” kontrakt do 30. júna 2022.

cristiano ronaldo kariera juventus

 

Zdroj: DailyStar.co.uk | Foto: Twitter