Veľký úlovok: Arsenal len krok od podpisu mladej megahviezdy!

Dlho sa hovorilo o veľkom záujme Arsenalu podpísať Wilfrieda Zahu z Crystal Palace. Problémom mala vraj byť veľká prestupová čiastka. Lenže teraz sa zdá, že všetko je inak. “The Gunners” sa zamerali na prestup iného hráča z Pobrežia Slonoviny a údajne sú veľmi blízko dohody!

Uznávaný britský portál BBC len pár minút dozadu prišiel so zaujímavou správou. Arsenal by mal byť najväčším kandidátom na podpísanie vychádzajúcej hviezdy z Lille Nicolasa Pépého. Lille síce požaduje za ľavého krídelníka až 80 miliónov eur, no Arsenal má taký enormný záujem o podpis tohto talentu, že prišiel so zaujímavým riešením ako zaplatiť toľko peňazí, aj napriek malému letnému rozpočtu. Francúzom ponúkli sériu splátok, ktoré by pravidelne splácali. Tím z Ligue 1 by s tým nemal mať veľký problém.

Rovnako aj hráč preferuje presun na juh Londýna. V predchádzajúcich dňoch bol síce hráčov agent v Taliansku, aby konzultoval možný záujem Neapola o podpis Pépého. “Partenopei” údajne aj ponúkli sumu v plnom rozsahu, ktorú by Lille pravdepodobne akceptovalo, no prestupu mal zabrániť samotný hráč, ktorý zjavne preferuje klub z Premier League.

Vychádzajúca 24-ročná hviezda z Afriky na seba upozornila v predchádzajúcej sezóne Ligue 1, keď odohrala všetkých 38 zápasov, v ktorých mala neuveriteľnú štatistiku, keď strelila 22 gólov a pridala 11 asistencií. Dokončenie dohody medzi Arsenalom a Pépém je vo fáze finalizácie a očakáva sa, že bude spečatený do 48 hodín.

Zdroj: BBC.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter