Veľký zvrat v megasúboji Wilder vs. Joshua: Všetko môže zmeniť astronomická ponuka!

Objavili sa nové správy v prípade asi najočakávanejšieho boxerského zápasu tohto roka. Tím Deontaya Wildera totiž prišiel so zaujímavou ponukou pre Anthonyho Joshuu s túžbou uskutočnenia megasúboja v Spojených štátoch.

Podľa lancea Pugmira z Los Angeles Times, promotér Wildera Lou DiBella povedal, že tím v stredu e-mailom zaslal ponuku pre Joshuu vo výške najmenej 50 miliónov dolárov. Stanovilo sa, že potenciálny boj by sa mohol konať od septembra do decembra. Pugmire poznamenal, že Wilder už dostal ponuku vo výške 12,5 milióna dolárov na boj s Joshuom vo Veľkej Británii.

Joshua by mal dostať 50 percent z celkovej sumy, ak príjmy prekročia 100 miliónov dolárov. Zápas by pravdepodobne spĺňal svoj cieľ príjmov, keďže v roku 2015 medzi Floydom Mayweatherom a Mannym Pacquiaom vznikli príjmy vo výške 600 miliónov dolárov. Ponuka tiež nezahŕňala doložku o tom, čo by znamenalo veľké stretnutie medzi dvoma neporazenými bojovníkmi.

Joshua vs wilder

Wilder zatiaľ zaznamenal bilanciu 40-0 s 39 K.O. po jeho technickom víťazstve knockautom nad Luisom Ortizom v marci, zatiaľ čo Joshua porazil v marci Josepha Parkera a momentálne má bilanciu 21-0 s 20 knockautmi.

Okrem víťazstva nad Ortizom, Wilder porazil Bermana Stiverneho knockautom a Geralda Washingtona technickým knokcautom v roku 2017, zatiaľ čo Joshua si pripísal technické drvivé víťazstvo nad Carlosom Takamom a Vladimirom Kličkom.

Zdroj: Bleacherreport.com | Foto: Twitter, YouTube