Veľký zvrat v prestupe Edena Hazarda? Toto rozhodnutie môže zmeniť VŠETKO!

Správy o odchode Edena Hazarda z Chelsea FC naberajú s pribúdajúcim časom na intenzite. Nie je žiadnym tajomstvom, že belgický krídelník túži po prestupe do Realu Madrid.

Zatiaľ čo jeho tvrdenia na adresu “Bieleho baletu” boli spočiatku opatrné, v posledných mesiacoch už futbalista zahodil akýkoľvek ostych a k svojmu snu sa nebojí prihlásiť. Podľa viacerých správ médií boli sympatie vzájomné a vedenie Realu sa intenzívne snažilo vyjednať s “The Blues” prestupovú čiastku. Práve prebiehajúca sezóna tak mala byť s najväčšou pravdepodobnosťou Hazardovou poslednou v modrom drese londýnskeho klubu.

Všetko však môže byť inak a Eden Hazard počas blížiaceho sa leta pôsobisko meniť predsa len nemusí. Za všetko môže trest, ktorý Chelsea FC dostala od FIFA za porušenie prestupového poriadku týkajúceho sa registrácie hráčov mladších ako 18 rokov. Podľa oficiálnej stránky FIFA Chelsea nebude môcť podpisovať nových hráčov počas najbližších dvoch prestupových období.

A práve tento rozsudok môže spôsobiť, že Chelsea sa svojej najväčšej hviezdy nebude chcieť vzdať za žiadnu cenu. Adekvátnu náhradu na tento post by totiž nemohli priviesť. Ak by si Eden Hazard povolenie na prestup z Londýna predsa len vydupal, ešte nemá nič vyhraté. Záujem totiž môže stratiť samotný Real, ktorý chcel cenu 28-ročného Belgičana znížiť výmenou za jedného zo svojich hráčov. To už ale vďaka zákazu podpisu nových hráčov možné nebude.

Napokon sa ale môžeme dočkať paradoxnej situácie, ktorú by pôvodne nečakal azda nikto. Trest Chelsea vyprší v lete 2020. Zhodou okolností v rovnakom termíne vyprší aj Hazardov kontrakt s “The Blues”. Eden Hazard už neraz preukázal svoju lojalitu ku klubu a v ťažkých časoch možno Chelsea opäť nebude chcieť nechať v štichu. Klub ho na oplátku nebude nútiť podpísať novú zmluvu a od 1. júla sa tak Hazard stane voľným hráčom.

Tým obrovskú sumu ušetrí aj madridský Real. Hoci bude mať Hazard už 29 rokov, hráčom jeho kvalít zadarmo by pohrdol azda len blázon. Situácia okolo Chelsea a Hazarda sa však môže vyvinúť ešte úplne inak, pretože londýnsky klub sa môže voči trestu od FIFA odvolať. Či ale odvolacia komisia FIFA pôvodné rozhodnutie zmení, zostáva nateraz nezodpovedanou otázkou.

Zdroj: Sportovymagazin.sk, Fifa.com | Foto: Twitter