Veľký ZVRAT v prípade Messiho odchodu?! Jeho otec prehovoril jasne!

Na toto stretnutie čakal celý futbalový svet, no predovšetkým fanúšikovia Barcelony. Otec a zároveň agent Lionela Messiho, Jorge, priletel dnes ráno do Katalánska súkromným lietadlom, aby sa stretol s prezidentom FCB Josepom Bartomeuom.

Toto stretnutie bolo z hľadiska Messiho budúcnosti nesmierne dôležité. Ešte v stredu povedal Jorge Messi médiam, že pre jeho syna by bolo ťažké ostať. Teraz sa však veci dali do pohybu a po spomínanom stretnutí vyslovil Messiho otec vetu nádeje pre všetkých fanúšikov Blaugranas. “Jeho budúcnosť v tomto klube musíme prehodnotiť,” povedal pre Deportes Cuatro.

jorge mess

Prekážkou je výstupná klauzula vo výške 700 miliónov eur a tvrdohlavosť prezidenta Bartomeua. Ten Messiho z klubu pustiť nehodlá aj napriek doložke v argentínčanovej zmluve, v ktorej sa píše, že klub môže opustiť v hociktorom lete zadarmo. Podľa prezidenta platnosť tejto doložky skončila v júni a Messi teraz nemá žiadne právo na odchod zadarmo.

Barcelone tak svitla nádej. Lionel Messi pravdepodobne v klube ostane kvôli spomínanej klauzule. Podľa novinára argentínskej TyC Sports je šanca, že Messi v Barcelone ostane na úrovni 90%. Ak teda nezačne trucovať a prestane odmietať trénovať. Šanca, že v Katalánsku ostane do konca svojej kariéry však prudko klesla. Očakáva sa, že o rok sa bude 6-násobný držiteľ Zlatej lopty lúčiť s klubom zadarmo, keďže zmluva mu končí 30.6.2021.

messi

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter