Veria fanúšikovia Slovanu v Kodani? TOTO je celkom prekvapujúce!

Bratislavský Slovan odohrá vo štvrtok 9. decembra ďalší “zápas jesene”. Na pôde dánskeho celku FC Kodaň mu pôjde o postup do jarnej fázy Európskej konferenčnej ligy, a tým o ďalšie peniaze k viac než 5 miliónom, ktoré už zarobil, no aj možnosti vyzvať nejakého atraktívneho súpera.

Postupová matematika je v prípade skupiny F jasná, a zároveň zamotaná. Slovan hrá v Kodani, PAOK doma s Lincoln Red Imps. Dánsky tím je bez ohľadu na okolnosti istým víťazom skupiny, gibraltársky celok zase určite obsadí poslednú priečku.

Slovan má s PAOK Solún rovnaký počet bodov (po osem), rovnako tak panuje medzi nimi zhoda vo vzájomných zápasoch (1:1 a 0:0, pravidlo o góloch z vonku bolo zrušené) a celkové skóre má o gól lepšie Slovan (8:5 vs. 6:4). To znamená, že o niečo lepšie je na tom náš klub, no ten grécky má oveľa ľahšieho súpera a hrá doma.

Slovanu tak nestačí akákoľvek výhra (ako by mu stačila v predošlých rokoch), a teda, ak vyhrá napríklad 0:1, no PAOK 3:0, slovenský zástupca ostane bez jarnej fázy, kde by naň čakal tretí tím niektorej zo skupín z Európskej ligy.

Slovan môže tešiť ale skutočnosť, že mu tentokrát slovenskí fanúšikovia pomerne veria, veď napríklad v našej ankete sa spomedzi stoviek hlasujúcich až 46% vyjadrilo, že verí vo výhru Slovanu. 43% očakáva triumf dánskeho tímu a zvyšok hlasoval za remízu. To je pomerne nečakané, veď zvyčajne Slováci domácim klubom na európskej scéne veľmi neveria.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter/ŠK Slovan Bratislava