Veteráni v akcii: Cavani a spol. hrajú o svoj “dôchodok”!

Záver marca patrí tentokrát reprezentačnej prestávke. V juhoamerickej kvalifikácii čakajú na všetky tímy posledné dva duely, no hrá sa o veľa. A ak hrá nejaký výber doslova o všetko, tak je to Uruguaj. Dôvodov je viac.

Uruguaj je po 16. kole na postupovej 4. pozícii, no len o bod pred Peru a o tri body pred Čile. A práve títo dvaja súperi na uruguajskú reprezentáciu čakajú 24. a 29. marca. Čo sa týka postupového kľúča, štvrtý tím konfederácie CONMEBOL postupuje do Kataru priamo, piaty si zahrá v júni play-off proti piatemu tímu z Ázie a od 6. miesta sú tímy bez šampionátu.

Úplnú istotu nemá ešte ani tretí Ekvádor, a naopak, šancu na aspoň 5. miesto cíti aj siedma Kolumbia. Dvojica Brazília a Argentína má postup v hrsti, trio Bolívia, Paraguaj a Venezuela je bez šance čo i len na play-off. Teda o veľa ide piatim krajinám, no práve Uruguaj má ešte dôvod navyše. Práve Katar 2022 je pre zlatú uruguajskú generáciu poslednou šancou si zahrať na svetovom šampionáte.

Na MS 2010 obsadila 4. miesto, v roku 2011 vyhrala jahoamerický šampionát a na výslní sa držala i ďalšie roky. Teraz má však Godín 36 rokov, Muslera, Suárez a Cavani po 35 rokov, Cáceres 34 rokov. Všetci títo hráči nastúpili za seniorsku reprezentáciu viac ako stokrát, dovedna viac ako 660 krát. V historickom počte štartov za Uruguaj im patria prvé, druhé, tretie, štvrté a šieste miesto. Rekordérom je Godín. Ruku na srdce, kto by Uruguaju s touto partiou, ktorá zrejme po tomto cykle skončí, nedoprial ešte posledný šampionát?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Edinson Cavani (@cavaniofficial21)

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Wikipedia | Foto: Instagram/Cavaniofficial21